V МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА

 

5.1. Матеріально-технічна база НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ включає основні фонди (будівлі, споруди, землю, комунікації, обладнання тощо), оборотні засоби, а також інші цінності, вартість яких відображається у зведеному балансі централізованої бухгалтерії відділу освіти  Хотинської районної державної адміністрації .

5.2. Майно НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ є власністю територіальної громади села__БІЛІВЦІ і належить йому на правах оперативного управління відповідно до чинного законодавства, рішення про заснування і Статуту НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ.

5.3. НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС відповідно до чинного законодавства користується землею, іншими природними ресурсами і несе відповідальність за дотримання вимог та норм з їх охорони.

5.4. НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС не  має права продавати або передавати іншим підприємствам, установам та організаціям надані йому приміщення, будинки, споруди, майно, обладнання та інші матеріальні цінності, обмінювати їх, надавати  безкоштовно у тимчасове користування або у позику, а також списувати їх з балансу без погодження із засновником. Збитки, завдані НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ внаслідок порушення його майнових прав іншими юридичними та фізичними особами, відшкодовуються відповідно до чинного законодавства.

5.5. Для забезпечення навчально-виховного процесу з дотриманням діючих нормативів база НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ, крім приміщень груп,  спалень, класних приміщень та навчальних кабінетів, може включати майстерні (слюсарна, столярна, кабінет обслуговуючої праці), а також спортивний, актовий і читальний зали, бібліотеку, медичний,  комп'ютерний кабінети, їдальню,  приміщення навчально-допоміжного персоналу, тощо.

5.6. Повноваження управління економіки, ринкових відносин та інвестицій:

-     здійснює контроль за роботою НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ щодо забезпечення збереження та ефективного використання комунального майна, закріпленого за ним;

-   здійснює контроль за якістю проведення інвентаризації основних фондів;

-    здійснює контроль за рухом та списанням основних засобів;

-    інші повноваження передбачені чинним законодавством.

5.7. НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС має земельну ділянку, де розміщені стадіон, спортивні, ігрові майданчики, господарські будівлі тощо.

           

6.1. Фінансування НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ здійснюється його засновником відповідно до встановленого законодавством порядку.

6.2. Фінансово-господарська діяльність НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ здійснюється на основі кошторису.

6.3. Джерелами формування кошторису НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ є:

-  кошти засновника;

- кошти державного бюджету у розмірі, передбаченому нормативами фінансування дошкільної, загальної середньої освіти з урахуванням специфіки та змісту роботи НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ;

-  кошти, отримані за надання додаткових освітніх послуг;

- доходи від реалізації продукції навчально-виробничих майстерень, навчально-дослідних ділянок, підсобних господарств, від здавання в оренду    приміщень, споруд, обладнання; оренда приміщень НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ допускається, якщо вона не погіршує умов навчання учнів та роботи педагогічних працівників (з дозволу управління економіки, ринкових відносин та інвестицій);

- кредити та інвестиції банків; 

- благодійні внески юридичних і фізичних осіб.

6.4. За рішенням органів виконавчої влади або органів місцевого самоврядування НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ КОМПЛЕКСУ можуть виділятися додаткові бюджетні кошти на навчально-виховну роботу з вихованцями.

6.5. У НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ КОМПЛЕКСІ створюється фонд загального обов'язкового навчання, який формується з урахуванням  матеріально-побутових потреб вихованців і учнів за рахунок коштів бюджету в розмірі не менше трьох відсотків витрат на його поточне утримання, а також за рахунок коштів, залучених з інших джерел.

Кошти фонду загального обов'язкового навчання зберігаються на рахунку НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ в установі банку і витрачаються відповідно до кошторису, що складений радою НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ, за наказом директора. Невикористані за звітний період кошти фонду вилученню не підлягають і використовуються за призначенням у наступному році, якщо інше не передбачено законодавством.

6.6. Облік і використання коштів фонду загального обов'язкового навчання здійснюється НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИМ КОМПЛЕКСОМ відповідно до чинного законодавства. Витрачання коштів фонду здійснюється згідно з наказом директора, який видається на підставі рішення ради НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ.

НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС має свій рахунок у банку.

6.7. Підставою для витрачення коштів фонду НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ є витяг з протоколу засідання ради НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ і наказ директора.

6.8. Контроль за правильним витрачанням коштів фонду здійснюють рада НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ, органи державної виконавчої влади або органи місцевого самоврядування.

6.9. Порядок діловодства і бухгалтерського обліку в НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОМУ КОМПЛЕКСІ визначається законодавством та нормативно-правовими актами Міністерства освіти і науки України та інших центральних органів виконавчої влади, яким підпорядковані навчальні заклади.

6.10. Звітність НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ встановлюється відповідно до вимог законодавства.

6.11. НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС має право згідно із законодавством купувати і орендувати необхідне обладнання та інші матеріальні ресурси, користуватися послугами будь-якого підприємства, установи, організації або фізичних осіб;  фінансувати за рахунок власних коштів заходи,  що сприяють поліпшенню соціально-побутових умов колективу.    

6.12. Працівники НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ, вихованці, учні та їх батьки або, особи, які їх замінюють, згідно із законодавством несуть матеріальну відповідальність за псування будівлі НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ, споруд, меблів, обладнання, іншого майна.

 

VІІ МІЖНАРОДНЕ СПІВРОБІТНИЦТВО

 

7.1. НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС, за наявності належної матеріально-технічної та соціально-культурної бази, власних фінансових коштів має право проводити міжнародний учнівський та педагогічний обмін у рамках освітніх програм, проектів, встановлювати відповідно до законодавства прямі зв'язки з міжнародними організаціями та освітніми асоціаціями.

7.2. НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНИЙ КОМПЛЕКС  має право відповідно до законодавства укладати угоди про співробітництво з навчальними закладами, науковими установами, підприємствами, організаціями, громадськими об'єднаннями інших країн.

7.3. Участь НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ в міжнародних програмах, проектах учнівських та педагогічних обмінах здійснюється відповідно до чинного  законодавства.

 

 

 

VIІІ  КОНТРОЛЬ ЗА ДІЯЛЬНІСТЮ НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ

 

8.1. Державний контроль за діяльністю НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ  здійснюється з метою забезпечення реалізації єдиної державної політики в сфері дошкільної та загальної середньої освіти.

8.2. Державний контроль за діяльністю НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ здійснюють Міністерство освіти і науки України, інші центральні органи виконавчої влади, головне управління освіти і науки Чернівецької обласної державної  адміністрації та відділу освіти  Хотинської районної державної адміністрації.

8.3. Основною     формою    державного     контролю    за      діяльністю НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ є державна атестація, яка проводиться не рідше одного разу на десять років у порядку, встановленому Міністерством освіти і науки України.

8.4. У період між атестацією проводяться перевірки  НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ з питань, пов'язаних з  навчально-виховною діяльністю. Зміст, види і періодичність цих перевірок визначаються залежно від стану навчально-виховної роботи. Перевірки з питань, не пов'язаних з навчально-виховною діяльністю, проводяться засновником відповідно до чинного законодавства

 

 

 

 

 

ІХ ПРИПИНЕННЯ  НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ

 

9.1. Припинення НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ відбувається в результаті передачі всього майна, прав та обов’язків іншим юридичним особам – правонаступникам або в результаті ліквідації або реорганізації. Реорганізація НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ відбувається шляхом злиття , приєднання, поділу, виділення.

9.2. Рішення про припинення діяльності НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ приймає засновник відповідно до Закону України «Про освіту».

9.3. Ліквідація проводиться ліквідаційною комісією, призначеною засновником або уповноваженим  ним органом.

9.4. У випадку реорганізації права та обов'язки НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ переходять до правонаступників відповідно до чинного законодавства або визначених  правонаступником  закладів.

9.5. Припинення діяльності НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ здійснюється згідно з чинним законодавством.

9.6. Під час припинення НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ  учням, які навчалися в ньому, повинна бути забезпечена  можливість продовження  навчання відповідно до чинного законодавства.

9.7. Під час припинення діяльності НАВЧАЛЬНО-ВИХОВНОГО КОМПЛЕКСУ працівникам, які звільняються або переводяться, гарантується дотримання їхніх прав та інтересів відповідно до законодавства України про працю.